Aktualności

ZAPRASZAMY DO KLASY SPORTOWEJ !!!
UKPR Agrykola wraz z LXIX Liceum Ogólnokształcącym planuje utworzyć klasę sportową piłki ręcznej dla chłopców i dziewcząt z roczników 2007/2008. Szkoła znajduje się na Ochocie, zapewnia wysoki poziom nauki i przyjazną atmosferę, zajęcia sportowe będą prowadzone przez najlepszych trenerów z naszego klubu. Ponadto w ramach klasy sportowej organizowane będą zajęcia na basenie i siłowni. Osoby spoza Warszawy będą mogły zamieszkać w internacie. Więcej szczegółów odnośnie klasy sportowej podamy wkrótce.
II OGÓLNOPOLSKI WALENTYNKOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ ZAKOŃCZONY SUKCESEM NAJMŁODSZYCH ADEPTEK NASZEGO KLUBU.

W dniu dzisiejszym na turnieju w Regiminie rozegrałyśmy 5 meczów. Trzy w grupie, które przeszłyśmy bez większych problemów i kolejne o awans do finału i sam finał. Ostatnie dwa mecze były bardzo zacięte i wyrównane, gdzie wynik meczu ważył się do ostatnich sekund. Jednak swoją postawą, walecznością i zaangażowaniem nasze zawodniczki pokazały,że nasza wspólna i ciężka praca przynosi efekty.
Organizatorzy zawodów wybrali najlepszą siódemkę turnieju. Wśród nich znalazły się aż 4 nasze zawodniczki.
Królem strzelców została Anika Grużewska, w całym turnieju rzuciła aż 32 bramki, najlepszą obrotową została Kalina Troszkiewicz – Krzyczkowska, najlepszą praworozgrywającą Maja Nguyen i nalepszą leworozgrywającą Zofia Szymańczyk. Na wyróżnienie zasługują wszystkie zawodniczki, każda z nich przyczyniła się do końcowego sukcesu.
UKPR Agrykola wystąpiła w składzie:
Hanna Dusiewicz, Magdalena Broniarek, Zofia Szymańczyk, Emilia Szczepankiewicz, Gabriela Żółtak, Kalina Troszkiewicz- Krzyczkowska, Maja Nguyen, Weronika Bliszczyk, Anika Grużewska, Zofia Wypychowska, Ewa Warecka, Gabriela Warecka, Gabrysia Plucińska.
Dziękuję trenerowi Krzysztofowi Kurysiowi za cenne wskazówki i pomoc w czasie turnieju.
Alicja Salamońska

Porażka Juniora Młodszego

Ja to w sporcie bywa raz lepiej raz gorzej, dziś po nie najlepszym meczu z naszej strony nasza drużyna Juniora Młodszego, ulega zespołowi Mazur Sierpc 22-32.
W meczu wystąpili: Szymon Rzepniewski, Julian Ziółkowski 2, Mateusz Nazarek, Piotr Brodowicz 1, Kacper Kacprzyński 4, Adam Ligęza 6, Maciej Szwedowicz 8, Szymon Gruda 1.Mateusz Stępień, Przemysław Wachowicz

ORKAN „GRZEGORZ”??? W LEGIONOWIE.!!

W niedzielny poranek nasi juniorzy młodsi rywalizowali w Arenie Legionowo z tamtejszym KPR-em.
To co wydarzyło sie w pierwszych 15 min, smiało można nazwać szalejącym w Polsce orkanem. Bardzo dobra gra w obronie, szybkie kontry czy przechwyty, doprowadziły zespół gospodarzy do rozpaczy. Wynik 15 – 2, mówi sam za siebie. Kolejne 3 minuty, w terminologii atmosferycznej ?,to osłabienie wiatru, by końcowe 12 min., powiać znowu mocniej. W 28 min. 26 – 5. Pierwsza połowa kończy sie wynikiem 28 – 7.
W drugiej połowie, nasz zespół stosował różnego rodzaju elementy taktyczne, które jeszcze powiększyły przewagę. Ostatecznie UKPR Agrykola pokonał KPR Legionowo 46 – 19.
Cieszy bardzo dobra gra całego zespołu w obronie i duża aktywność rzutowa zawodników drugiej linii.( 2 z nich zdobyło po 10 bramek) !!
Agrykola wystąpiła w składzie: Michał Ciesiński, Jakub Karbowski, Kuba Ligęza, Mateusz Jaworski, Jakub Mucha, Igor Kamiński, Gracjan Kołodziej, Wojciech Kaczor, Szymon Salamonski, Kamil Marszałek, Wojciech Mazurek, Michał Królikowski, Grzegorz Molak, Michał Sumiła, Jakub Nowopolski i Jacek Łepecki.

Juniorki młodsze rozpoczęły rundę rewanżową.

W sobotę na swoim parkiecie juniorki młodsze UKPR-u podejmowały zawodniczki UKS Varsovia. Pomimo dobrej gry zawodniczek z Varsovii i słabszej dyspozycji naszego zespołu . Wygrywamy 26:24.
Gratulujemy

Wygrana młodzików na inaugurację rundy zasadniczej.

W dniu 22.10 drużyna młodzików 2003 przystąpiła po eliminacjach, w których zajęła I miejsce w swojej grupie do rozgrywek zasadniczych w Mazowieckiej Lidze Piłki Ręcznej. Nasza drużyna występowała gościnnie na parkietach zaprzyjaźnionego klubu z Piaseczna. Od początku spotkania mecz układał się po naszej myśli. W 15-tej min. wyszliśmy na 4 bramkowe prowadzenie i do końca pierwszej połowy udało nam się nie zwolnić tempa na przerwę schodziliśmy z 6 bramkową przewagą 13 – 7. Druga odsłona meczu to konsekwentna gra w obronie i spokojne budowanie przewagi bramkowej i zasłużone zwycięstwo w całym spotkaniu 27 :15 GRATULACJE !!! W meczu wystąpili : Przemysław Wachowicz, Kacper Kasprzynski, Piotr Brodowicz, Kajetan Domaradzki, Maciej Szwedowicz, Mateusz Chalecki, Julian Ziółkowski, Jakub Piotrkowicz, Adam Włodarczak, Szymon Gruda, Patryk Płóciennik, Kacper Obierak.

NADAL JUNIORZY MŁODSI NIE ZWALNIAJĄ TEMPA !!!

W niedzielny poranek, a nie jak zawsze w sobotę, nasi juniorzy młodsi rozegrali 5 kolejkę rundy wstępnej Ligi Mazowieckiej.
Przeciwnikami naszej drużyny, była zawsze mocna ekipa KS Uniwersytet Radom, która do niedzieli przegrała tylko jeden mecz z UKS Wilanowia.
Początek meczu to gra nerwów i brak skuteczności drużyny gospodarzy, która rozpoczęła od wyniku 0 – 2 w 5 min.
Czas, krótka rozmowa ,która jak sie okazała była bardzo skuteczna i w 18 min. prowadzimy już 7 – 3.
Pierwsza połowa kończy sie wynikiem 14 – 8, przy strasznie słabiej skuteczności rzutowej naszego zespołu.
Pocztek drugiej połowy, to bardzo dobra gra w obronie i zabójcze kontry, które w 36 min., praktycznie zakończyły mecz 20 – 9.
Kolejne minuty pozwalają na wystawienie wszystkich zawodników i dogranie meczu w bezpiecznej przewadze 30- 18.
Podsumowując : bardzo dobra gra w obronie i fragmenty dobrej gry w ataku pozycyjnym. Cieszy dobra forma zmienników, smuci słaba skuteczność lub bardzo dobra gra bramkarza gości, który uchronił swój zespół od wyższej porażki.
Za tydzień, zapraszamy na mecz o I miejsce w lidze na półmetku rozgrywek z UKS Wilanowia.
Sobota 21 pażdziernika godz. 13 00 hala KS Warszawianka ul. Piaseczyńska 71 .
UKPR wystąpił w składzie : Jakub Karbowski, Michał Ciesiński, Kuba Ligęza, Mateusz Jaworski, Jakub Mucha, Szymon Salamoński, Kamil Marszałek, Wojciech Kaczor, Gracjan Kołodziej, Wojciech Mazurek, Michał Króliowski, Tomasz Todryk, Jan Murat, Jakub Nowopolski, Michał Sumiła i Jacek Łepecki.

JUNIORZY MŁODSI NIE ZWALNIAJĄ TEMPA !!!

W weekend nasi juniorzy młodsi rozegrali dwa mecze, nazywane derbami Warszawy. Z KS Warszawianką oraz AZA – AWF. Oba mecze zakończyły sie wyraźnymi zwycięstwami – 40 – 23 ( 19 – 14 ) oraz 45 – 19 ( 23 – 7).
Oba mecze wyglądały podobnie. Na początku wyraźna dominacja naszego zespołu, kolejne minuty to kontrola wyniku, a w końcowce wrzucenie kolejnego biegu.
Cieszy ilość rzuconych bramek, martwią momenty przestojów oraz kontuzje, które przytrafiły sie naszym zawodnikom.
Aleksander, Gracjan i Kuba jesteśmy z Wami !!
Czekamy na Wasz szybki powrót do zdrowia !!
Brawo WY !!

Juniorki Młodsze znowu wygrywają !!!

W tym tygodniu juniorki młodsze rozegrały dwa mecze. Pierwszy z Varsovią a drugi z Radomiem, obydwa zakończyły się zwycięstwem. Choć wysoka wygrana w Warszawie (33:19), nastawiała nas optymistycznie i dawała nadzieję na dobra grę w weekend okazało się, że jest inaczej. Bardzo duża ilość błędów własnych , brak skuteczności, oraz słaba gra w obronie pozwoliły przeciwniczkom wyjść na cztero bramkowe prowadzenie po pierwszej połowie. Druga połowa to odrabianie strat, a raczej wykorzystywanie błędów przeciwniczek i wygrana 25:21. Na wyróżnienie zasługuje gra Marty Musiał i Mai Khalil.

Juniorki Młodsze po rocznej przerwie wracają do ligi.

W dniu 16.09 dziewczęta z rocznika 2001/2002, rozegrały swój pierwszy mecz po rocznej przerwie, w trochę już okrojonym składzie, co nie oznacza słabszym.
Na przeciwko stanęła drużyna z Radzymina. Mecz od pierwszej minuty był bardzo wyrównany. W 18 min udało nam się wypracować dwubramkową przewagę, ale pomimo ambitnej gry do szatni schodzimy z wynikiem 14:14. Druga połowa to bramka za bramkę. Wyrównana gra toczy się do 45 min, to wtedy nasza obrona zawodzi, a nasz atak jest nieskuteczny i w 47 min ROKiS prowadził 4 bramkami. Od 52 min w nasze dziewczęta wstępują nowe siły i zaczynają systematycznie odrabiać straty. Niestety zabrakło nam czasu do osiągnięcia korzystnego rezultatu i mecz kończymy minimalną porażką 31:30.
Gratulujemy postawy zawodniczkom i walki do końca.

ZACZYNAMY MOCNO

Pierwsze spotkanie w sezonie 2017/2018 zaczynamy od wyjazdu do Mławy. W pierwszej połowie gospodynie nie miały nic do powiedzenia. Rzuciły nam tylko trzy bramki. W drugiej części meczu nasza koncentracja spadła i tych bramek już było więcej. Skuteczność naszego zespołu w tym spotkaniu była bardzo słaba. Na sześć karnych rzucamy tylko dwie bramki. Wiele akcji zaskoczyliśmy prostą stratą bądź rzutem nad bramką. Mimo wszystko jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego otwarcia. Całe spotkanie wygrywamy 21:11. Brawa dla dziewczyn za walkę i gwarantujemy że forma jeszcze rośnie

PEWNA WYGRANA NA INAUGURACJE LIGI !!

Od pewnego zwycięstwa rozpoczęli nasi juniorzy młodsi rozgrywki ligowe. W pierwszym swoim meczu, pokonali KPR Legionowo 46 – 15.
Już początek meczu pokazał, że dobrze przepracowany okres przygotowaczy, przynosi efekty. Bardzo mocna gra w obronie i zabójcze kontry wyprowadziły nasz zespół na prowadzenie 4-0 (4 min.)
Kolejne minuty to wyraźna dominacja naszego zespołu w 18 min (16 – 7) i wygrana pierwsza połowa 15 bramkami ( 24 – 9).
Wydawało się , że w drugiej połowie nic ciekawego sie nie wydarzy. A jednak, nasi juniorzy mlodsi zaskakują po raz kolejny. Pierwszą bramkę stracili dopiero w 15 min. , prowadząc wtedy 34 – 10. W całej drugiej połowie goście zdobyli tylko 6 bramek.
Podsumowując pierwszy mecz naszej drużyny, trzeba pochwalić: bardzo dobrą grę w obronie, perfekcyjnie rozegrane szybkie ataki, w pierwsze i drugie tempo oraz bardzo dobrą skuteczność.Warte podkreślenia jest to, że wszyscy zawodnicy z pola zdobyli przynajmniej po jednej bramce ???‍♂️??.